Hlavicka
Košík   |  Přihlásit   |  Zaregistrovat      
Celkem: 0 Kč bez DPH, 0 Kč s DPH      

Návod na instalaci kovových poklopů

Návod k montáži a pokyny pro bezpečný provoz.

Šachtové poklopy na zadláždění

 1. Instalace poklopů GAP/C2R a GA

  Připravte betonový podklad na obvodu, otevřete kotevní úchyty ( jen u pozinkovaných a nerezových poklopů ) a poklop osaďte. Víko musí být sešroubováno (typ GAP/C2R), nebo vloženo (typ GA) do rámu, aby nedošlo k deformacím rámu. Zkontrolujte a případně opravte polohu poklopu a rám dobetonujte.

 2. Vyplnění poklopu

  Pro zachování nepropustnosti poklopu, musí být poklop po dobu vyplňování betonem přišroubován (typ GAP, C2R). Při plnění víka berte vúvahu tloušťku finální podlahové vrstvy. Při 50–60% tvrdosti betonu otevřete víko a vyčistěte rám od zbytků betonu.

 3. Upozornění

  Výška zvibrované betonové výplně víka musí být minimálně 5 cm betonu třídy B 45, aby si poklop zachoval nosnost 12,5 tuny !!! Při osazování poklopů GAP/C2R dbejte na těsné napojení šachty na venkovní stranu rámu poklopu.

 4. Údržba poklopů

  Pro bezproblémové užívání doporučujeme poklop a rám při každém otevření zbavit nečistot, promazat zámky vazelínou a dbát na šetrné utahování závitů.

Šachtové poklopy ALUDECK

 1. Kompletnost dodávky

  Zkontrolujte kompletnost dodávky.

  Součástí dodávky jsou

  • rám poklopu s kotvícími prvky
  • víko poklopu s připevněnou armovací sítí a těsněním
  • sada klíčů obsahující imbusový šroub a dva klíče s okem pro zvedání.
 2. Osazení

  Poklop s rámem osaďte na vybetonované vyústění šachty, srovnejte jeho polohu dle směru pokládání dlažby. Před betonáží rám mechanicky zajistěte proti posuvu. Mezi rám a poklop vsuňte např. kartónový papír kvůli zachování nepatrné distance mezi oběma díly. Uzamykací šrouby a závitové sloupce v rozích poklopu můžete zakapat voskem nebo vyplnit tmelem, aby nedošlo k jejich zanesení při betonáži.

 3. Betonování

  Do víka poklopu nalijte betonovou směs kvality B 30 o síle min 5 cm. Při zalití poklopu berte v úvahu tloušťku finální nášlapné vrstvy podlahy ( dlažba, atd…)

 4. Kotvící rám

  Rozevřete kotvící prvky rámu a rám obetonujte. Betonovou výplň víka a betonový prstenec kolem rámu je nutno zvibrovat. Při betonování poklopů větších rozpětí ( 600 mm a více) podložte hliníkové dno poklopu dřevěnou rozpěrou, která zabrání prohnutí dna vlastní váhou betonu.

 5. Očištění

  Očistěte pohledové kovové plochy poklopu a rámu, které byly znečištěny betonem a beton nechejte vyzrát min. 24 hodin než poprvé otevřete poklop.

 6. Umístění dlažby

  Na vyzrálou betonovou desku víka poklopu nalepte dlažbu nebo proveďte jinou podlahovou úpravu.

 7. Údržba poklopu

  Při každém otevření poklopu zkontrolujte stav a uložení těsnění, namažte závitové sloupce vazelínou a vyčistěte prostor v rámu od mechanických nečistot.

Průřez usazení elektroinstalační šachty do základové desky

Hermelock Usazení do základové desky

Tisk  Připravit pro tisk     Odeslat e-mailem  Odeslat e-mailem
TOPlist