Mobil na firmu Gabex+420 602 449 232E-mail na firmu Gabexinfo@gabex.cz
PřihlásitZaregistrovat|Celkem:  0 Kč|
Poklopy Gabex

Původ systému - provětrávaná podlaha IGLÚ

Izolace proti vlhkosti a radonu - zdravý prostor

Problém vzlínající vlhkosti a důsledků pro vnitřní prostředí a pro stav budovy se řeší od dob starých Římanů, kteří zvedali podlahy svých staveb pomocí amfor nebo podezdívek. Takto vznikl prázdný prostor, který byl pomocí ventilačních mřížek spojen s venkovním prostředím, aby byla zajištěna cirkulace vzduchu. Vznikla dutina, které se dnes říká "zdravý prostor".  

Iglú

Přístup praktikovaný Římany ovlivnil a inspiroval techniky a návrháře všech následujících generací, kteří nikdy neváhali doporučovat a používat tuto myšlenku, jak u nových staveb, tak i při rekonstrukci starších objektů. Za použití představivosti při vývoji nových materiálů si výrobce nechal patentovat a uvedl na trh nový stavební výrobek - IGLÚ, který je velmi praktický, jednoduše se s ním manipuluje a jednoduše se používá. Byl navrhnut svými návrháři nejen proto, aby nahradil letitou, ve velké míře tvořivou a efektivní metodu, ale aby jí také vylepšil. IGLÚ je pěkným příkladem toho, jak je možné zkombinovat tradici s moderní technologií v nepochybně hodnotném výrobku a jeho úspěch patrný v zájmu a ocenění od stavařů jasně potvrzuje jeho kvality.

Svým vzhledem je IGLÚ jednoduchým plastovým předmětem. Někomu na první pohled připomíná stoličku či malý zahradní stolek. Nejčastěji byl výrobek označován za záhadný předmět neznámého užití a je zcela běžné, když se někdo zeptá, k čemu se vlastně dá použít. Ať už je to jakkoliv, máme na mysli na první pohled jednoduchý, ale velmi důmyslný vynález, který je příčinou znatelných změn ve stavebním průmyslu - tradičně konzervativním odvětví, které je ale také otevřeno novým materiálům a technologiím.

GABEX, s. r. o.
Barchov 21, 530 02 Pardubice
Mobil: 602 449 232
Telefon: 466 971 575
E-mail: info@gabex.cz
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.